HotForex Gold & Silver
Zero Spread Account

مدیر مالی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات عنوان کرد:

نیاز به افزایش سرمایه برای اجرای طرحهای توسعه زیرمجموعه ها

در حال حاضر بیشترین وزن این پرتفوی متشکل از سهام شرکت هایی همچون سنگ آهن چادرملو،گل گهر ،صنایع ملی مس و فولاد خراسان بوده و این در حالی است که نوسان قیمت های جهانی فلزات اساسی بر قیمت محصولات این شرکت ها به شدت تاثیر گذار است.

شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات طی 66 روز معاملاتی از ابتدای امسال تا تاریخ 89.4.23 توانسته 16.35درصد بازدهی مثبت را برای سهامداران خود به ارمغان آورد و این در حالی است که طی همین تاریخ رتبه نقد شوندگی این شرکت در صنعت کانی های فلزی بورس اوراق بهادار با رقم 29 به ثبت رسیده است.

به گزارش بورس نیوز ،شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات درآمد هر سهم خود را با سرمایه یک هزارو 893 میلیاردو 375 میلیون ریالی برای سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه 89 مبلغ 691 ریال به طور خالص پیش بینی نموده که در مقایسه با عملکرد واقعی سال مالی گذشته از افزایشی 19 درصدی برخوردار است.

در همین ارتباط علی اکبری ،مدیر مالی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز به تبیین استراتژی این شرکت در دستیابی به EPSپیش بینی شده در سال مالی جاری پرداخت و گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و نیز روند سودآوری شرکت طی سالهای گذشته ،قطعاٌ سود پیش بینی شده در بودجه سال مالی 89 تا پایان اسفند ماه جاری محقق خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت پرتفوی بورسی سرمایه گذاری"ومعادن" گفت:در حال حاضر بیشترین وزن این پرتفوی متشکل از سهام شرکت هایی همچون سنگ آهن چادرملو،گل گهر ،صنایع ملی مس و فولاد خراسان بوده و این در حالی است که نوسان قیمت های جهانی فلزات اساسی بر قیمت محصولات این شرکت ها به شدت تاثیر گذار است.

علی اکبری افزود:درحال حاضر قیمت کنونی سنگ آهن و مس در داخل کشور با توجه به پیش بینی بد ترین شرایط جهانی،در قیمت های فعلی حفظ شده که چنانچه حرکت مثبتی در رشد قیمت های جهانی احساس شود تاثیر مستقیمی بر قیمت های داخلی خواهد داشت.

علاوه بر این آمارها حاکی از آن است که در سال جاری شاخص سرانه مصرف مس در کشور های اروپایی و امریکایی بسیار بالاتر از چین بوده و همچنین رشد بسیار سریع اقتصاد چین به عنوان بزرگترین مصرف کننده فلزات اساسی در جهان نشان می دهد که قیمت مس طی ماههای آتی روندی صعودی را در پیش خواهد گرفت.

این مقام مسوول در شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات دستیابی به جایگاه بزرگترین شرکت معدنی در ایران را به عنوان هدف اصلی این شرکت عنوان کرد و اظهار داشت:در این زمینه با توجه به طرح های توسعه ای شرکت هایی همچون گل گهر و چادر ملو با افزیش سرمایه روبرو بوده ایم و در آینده ای نزدیک برنامه افزایش سرمایه شرکت مواد اولیه صبا نور (غیر بورسی) و فولاد خراسان نیز اجرا خواهد شد.

علی اکبری باا شاره به اینکه شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات همواره به عنوان یک هلدینگ معدنی سیاست دریافت سود تقسیمی در مجامع شرکت های زیر مجموعه خود را دنبال می کند ، گفت : با نگاهی به روند کاهشی سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها در سال مالی گذشته این شرکت در زمینه بازار گردانی سهام و فقط در مواردی خاص به دنبال کسب سود از محل واگذاری سهام شرکت های سرمایه پذیر خود بوده است.

مدیر مالی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در بیان علت پوشش 10 درصدی EPSپیش بینی شده سال مالی 89 در گزارش عملکرد 3 ماهه جاری گفت : علیرغم سالهای گذشته امسال شرکت از سوی سازمان بورس ملزم شده که فقط عملکرد خرید و فروش سهام موجود در پرتفوی سرمایه گذاری خود را گزارش دهد چراکه هرگونه تاثیر مستقیم سود شرکت های زیر مجموعه منوط به برگزاری مجامع و سود تقسیمی در آنها است و بنابراین رقمی برای سود حاصل از سرمایه گذاری ها در عملکرد مالی سه ماهه جاری پوشش داده نشده است.

وی در پایان با اشاره به برگزاری مجمع عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در 30 تیر ماه سال جاری از تحقق بیش از 113 درصدی پیش بینی سود سال مالی گذشته خبر داد و گفت: به نظر می رسد حدود 50 در صد از این سود جهت تقسیم میان سهامداران شرکت در مجمع آتی پیشنهاد شود.

+ نوشته شده توسط در شنبه بیست و ششم تیر ۱۳۸۹ و ساعت 22:54 |