HotForex Gold & Silver
Zero Spread Account

گزارش بازار از دید بتاسهم

سلام  به  ۲۶ هزار …

امروز شنبه  گویا  بازار هنوزاز حال و هوای تعطیلات  خوش و طولانی بیرون  نیامده و مسائل سیاسی و ریزش بازار های جهانی را بهانه ای کرده  تا  یک  روز دیگر در فاز استراحت  به  سر ببرد . البته  تا حدودی با  وجود  خبرهایی که  اطراف بازار وجود  داشت  قابل پیش بینی بود که  روند  بازار در معاملات  امروز با  سکون  نسبی همراه  باشد  چرا که اخبار خوبی از بازار های جهانی و اوضاع  سیاسی به  بازار نرسیده  بود و همین موضع  روند فعلی را  برای بازار امروز رقم  زد  که  البته  بی رمقی حقوقی ها در خرید نیز به نوعی بر بازار اثر گذار بود .

البته  امروز یک اتفاق خوب رخ داد که  با کمک  نمادهایی مانند مخابرات  و بانکی ها  شاخص با  رشدی ۲۸۶ واحدی مواجه  شده و از کانال ۲۵ هزار کنده  شد  و به  ۲۶ هزار واحد آمد که  این  امر در هفته دولت و همچنین  در روز های نزدیک  به نمایشگاه  یک  اتفاق خوب به  شمارمی رود و بعید است که  شاخص بورس این  روز ها  روند  کاهشی جدی را در پیش بگیرد  .

اما در پیش بینی روند  بازار می توان  این  طور گفت  که  احتمالاً بازار روز یکشنبه  یعنی فردا نیز تا حدودی به مانند امروز  خواهد بود  با این تفاوت  که جو مثبت بازار فردا  کمی بهتر از امروز  خواهد بود  اما  باز هم  همه چیز به دوشنبه و بازار های جهانی باز می گردد  که چه  رویدادی را  شاهد  باشیم .

برخی معقدند  که  بازار در دو روز اول هفته  محافظه کار بوده  و کمتر خرید می کند تا  روند این  بازار ها روشن تر شود که باید حق داد که  سهامداران  این  رفتار حرفه ای را داشته  باشند . امروز هم  به خوبی می دیدیم که  گروه هایی مانند  بانک ، ساختمان، خودرو  و به  طور کلی برخی نمادها  که  با  بازار های جهانی ارتباط کمتری داشتند روند  بهتری را  شاهد  بوده  و باقی نمادها  به دلیل افت  این  بازارها وصبر برای هفته  پیش رو  سکوت  اختیار کردند .

اما  روند  بازار دو تکه  شده است و دو جریان  به  طور مجزا  بر بازار اثر گذاری دارند . جریان  اول را می توان  مربوط به  بازارهای جهانی و مسائل سیاسی دانست  که در کفه  منفی ها  ایستاده و جهت بازار را  به  سمت  افزایش عرضه پیش می برند و در سوی دیگر اخبار مثبت از گزارشات  مالی و شرکت ها  قرار دارد  که  در داخل صنایع  بورسی می گذرد  و این مجموعه  اخبار باعث  توجه  بازار و سهامداران  به  شرکت ها  شده  که از این  سو تقاضا  را  افزایش می دهد  . جدال این  دو جریان در بازار است  که خود روند های مثبت و منفی را  ایجاد می کند و البته در صورتی که بازارهای جهانیمثبت باشد کفه  روند  مثبت بی شک  بیشتر  خواهد شد و مسائل سیاسی به  حاشیه خواهد رفت از همین  رو روز های دوشنبه  تا  چهار شنبه  برای بازار اهمیت بیشتری پیدا کرده است  .

اما در حاشیه  بازار چه خبر است  .

قبل از هر چی به  سراغ  مسائل سیاسی می رویم  که  کمی حاشیه های ان نسبت  به روز های قبل بیشتر شده است . خبرهای فشار های احتمالی بیشتر بر سوریه  و شرایط خاص منطقه  از یک  سو ، خبردخالت و پیغام  های عربستان  برای ایران  و برخی کشور های دیگر از سوی دیگر مطرح  شده است که  برای بازار جالب نیست . اما  شاید مهم ترین خبرها  را  بتوان  در هشدار جدی فرانسه  و تهدید نظامی ایران دانست که  بی شک  بازار واکنش نشان  خواهد داد . از سوی دیگر موضوع  اژانس نیز دستمایه  برخی خبر ها  قرار گرفته  که گویا  در ظاهر گزارش بدی نیست اما  باردیگر تاکید شده ایران  در پی تلاش برای ساخت  بمب  است که  گزارش جالبی  نخواهد بود .

در صحنه  داخلی نیز احتمال  این که  تحولات  داخلی بار دیگر با  چالش های جدی مواجه  وجود  دارد از همین رو کمی چشم انداز سیاسی برای بازار بازار روشن  نیست و این در محافظه کار شدن بازار و شرکت ها  موثر  خواهد بود .

اما در مهم ترین  حاشیه های اقتصادی لیبرال  شده  تیم  دولت در افزایش قیمت ها  مهم ترین  خبر یاست که می توان  این روز ها  شنید در همین  بخش در روز های گذشته از احتمال افزایش قیمت محصولات  پتروشیمی و یا  کاهش نرخ  خوراک  آنها  صحبت  شده  بود که گویا  افزایش پله کانی قیمت محصولات  پتروشیمی در دستور کار  خواهد بود . در سوی دیگر رونق بازار سکه و همچنین رشد بیشتر احتمالی در قیمت مسکن  خبرهای نه چندان  خوب در حاشیه  بازار است . اما  یکی از مهم ترین  خبرها در بازار این  روز افزایش پایه  قیمت ارز در بانک  مرکزی بود  که  قیمت  دلار را  تا  ۱۲۱۰ تومان نیز بالا  برد . این  خبر در ادامه و در صورت  تکرار این  سیاست  برای بازار بسیار مهم و حیاتی خواهد بود .

اما  یکی دیگر از حاشیه های مهم بازار امروز ما شرایط بازار های جهانی بود . دیروز و دیشب در حالی بازار های جهانی به  کار خود خاتمه  دادند که مشکل بانک  ها و اعتراض دولت  به  آنها  و نرسیدن  به  برنامه پوشش اشتغال  باعث شد  تا این  بازار ها  پس از دو روز بسیار مثبت در عصر سه  شنبه و چهار شنبه  شرایط منفی به  خود  بگیرند   و با  ریزشی جدی مواجه  شدند  . این  بازار ها روندی رو به  رشد و شتابان  مثبتی را تا روز چهار شنبه تجربه  می کردند اما  با این دسته اخبار چاره ای جز ریزش نداشته  و منفی شدند . حال  به نظر میرسد  که این  شرایط منفی تا حدودی به  بازار ما  سرایت کرد که برخی نمادهای مرتبط به  خصوص گروه  روی را  بیشتر تحت تاثیر منفی خود  قرار  داد .البته  مس  و فلزاتی نیز بی نصیب نبودند . 

در بازار های جهانی دیشب شاخص داووجونز با کاهشی ۲۵۳ واحدی با این که هنوز بالای ۱۱ هزار باقی مانده است  اما  منفی بود . در آسیا و اروپا نیز شاخص ها  منفی بودند . قیمت نفت که  به  ۹۰  دلار هم  رسیده  بود  با کاهشی مجدد به  ۸۶ دلار بازگشت  .

در بازار فلزات  قیمت مس به ۹۰۸۰ و ۹۱۰۰  دلار رسیده است  که  البته  هنوز در این  که  بالای ۹۰۰۰ دلار باقی مانده خبر خوبی است . اما  روی ریزش جدی داشت و به حدود ۲۲۰۰ دلار رسید  . قیمت  بیلت  اما  در  معاملات  نقد به  ۶۳۵ دلار کاهش یافت  که  خبرخوبی برای گروه  فولاد  و سنگ  اهن  نبود  که  امروز اثر آن را  به  وضوح در این  نماد ها  مشاهده  کردیم  . . به  طور کلی باید منتظر روز ها آتی بود تا  وضعیت بازارما  خود را  با  بازارهای جهانی بیشتر وفق دهد .

در شاخص امروز یک  روز رویایی را در پیش داشتیم که  بازار با کمک  پیامک های عید فطر و خبر بیش از ۴۰۰  میلیون  پیامک و معاملات سنگین مخابرات  با  رشد شاخص مواجه  شده و شاهد پرش جدی در شاخص بودیم که  این  عدد را به بالای ۲۶ هزار رساند . نکته  بسیار جالب در مورد  شاخص این است که  امروز  شاخص پس از حدود۵ ماه  باردیگر به  بالای ۲۶ هزار بازگشته  که خبری جالب برای سهامداران  است . این  بدان  معنی است  که در حال حاضر با این  رشد امروز ۲۸۶ واحدی رکورد  ۲۵ هزاری فراموش شده و ما وارد فاز جدیدی شده ایم  . امروز این  رکورد را  باید مدیون  شرکت هایی نظیر مخابرات  و یک دو جین نماد  بانکی باشیم  که  در کنار آنها فولاد ، وساپا، خساپا و ثاخت هم  موثر بودند .

اما مهم ترین اتفاقات  امروز را می توان در رشد گروه  ساختمان ، بازگشایی ثباغ ، صف خرید ا.س.پ ثاخت ، خبر پتروشیمی ها ، بازگشایی تجارت  ، خبر فروش سهام  پارسیان توسط خاور  و بازگشایی مثبت  سهم ، صف مخابرات ، ریزش فلزات  و سنگ  آهن ، ادامه  روند  مثبت  تجهیزات  و گوشه نشینی موقت  غدیر نام  برد که  البته خبرهای دیگری هم  که دردل گزارش بازار به  آن اشاره  خواهیم  کرد .

بانكيهاي پولدار در صدر!!!

امروز باز هم شاهد شكل گيري روند رو به رشد در گروه بانكي بوديم ميتوان گفت امروز اكثر شركتهاي فعال در گروه بانكي با روند مثبت و رو به جلويي مواجه بودند

در بازار امروز فروش سهام بانك پارسيان شركتهاي گروه ايرانخودرو باعث شكسته شدن مقاومت اين سهم ورشد قيمتي پارسيان شد وپارس امروز تااستانه صف خريد نيز پيش رفت پارسيان با شكست مقاومت ۳۴۰ توماني خود اهداف قيمتي ۳۷۰-۳۸۰ توماني را دنبال ميكند

اما بانك سيناي پر پتانسيل نيز امروز با حجم بالاي معاملات و روند صعودي مثبتي روبرو شد وسينا امروز سطوح قيمتي ۳۰۰ تومان را پشت سر گذاشت تا فردا به هدف قيمتي ۳۲۰ توماني مد نظر ما برسد وسينا در صورتي كه بتواند از سد مقاومت ۳۲۰تومانيش عبور نمايد قيمتهاي ۳۶۰ تومان را نيز فتح خواهد كرد اين روزها اين سهم با شايعه تعديل عايدي بالاي ۲۰ درصدي در گزارش ۶ ماهه خود مواجه ميباشد که  البته  رشد قیمت  مخابرات  و برخی خبرها از تشکیل همان شرکت  سرمایه  گذاری در مخابرات نیز بر بانک  سینا اثر گذار بوده است  . این  روز ها  سینا و اخابر وابستگی قیمتی جدی به هم  پیدا  کرده اند .

اما در اردوي دولتيها بانك پر پتانسيل ملت كه با شايعه اعلام سود ۴۵ توماني مواجه شده است امروز توانست از سد مقاومت ۲۲۰ تومانيش عبور كند به زودي شاهد ملت ۲۴۰ توماني خواهيم بود ملتي كه در صورت شكست مقاومت ۲۴۰ تومان اهداف قيمتي ۲۶۰ تومان را در پيش رو خواهد داشت

اما امروز در نماد بانك تجارت پس از افزايش سرمايه ۲۹ درصدي و تعديل مثبت عايدي سال ۹۰ شاهد بازگشايي اين سهم در سطوح قيمتي ۱۹۰ تومان بوديم وتجارت امروز توانست بازدهي ۱۱ درصدي را به سهامداراني كه در افزايش سرمايه شركت كرده بودند بدهد به نظر ميرسد در روزهاي اتي مجددا شاهد تجارت ۲۰۰ توماني باشيم.

 امروز حق بانک  انصار هم  بازگشایی شد  که می توان امیدوار بود حق سهم در قیمت های ۱۴۰۰  و خود  سهم  نیز در محدوده ۲۴۵۰  تا  ۲۵۰۰  ریال  مورد توجه  بازار قرار گیرد . هر چند امروز با  زور حمایت  مثبت بود  .

در نماد  پاسارگاد نیز جالب این که  گویا برخی مانع از رشد قیمت  سهم می شوند  که  شنیده  شده خارزم دراین  روز ها  بیش از ۱۰۰  میلیون  عرضه  سهام  پاسارگاد داشته است .

 

روز طلايي پتروشيميها!!!

خبر افزايش نرخ ۴ درصدي محصولات شركتهاي پتروشيمي كه از سوي كارگروه طرح تحول ابلاغ شده است باعث روند مثبت معاملاتي در بازار امروز به خصصو سهام پتروشيمي شده است

دربازار امروز در نماد پتروشيمي ابادان كه هم اكون بر سر حمايت خود قرار دارد افت و اصلاح قيمتي خوبي را در اين اواخر تجربه كرده و از طرفي به نسبت پي بر اي بسيار جذابي نيز رسيده است اين سهم با رشد قيمتي به زودي سطوح ۶۰۰ تومان را پشت سر خواهد گذاشت اين سهم شايد به زودي به تارگت و هدف مورد نظر در  يعني سطوح ۷۰۰تومان نيز برسد سهمي كه بايد به زودي براي تعديل عايدي متوقف شود اين سهم همچنين با شايعه فروش زمين خود در ابادان نيز مواجه ميباشد. اما  آنچه  باعث توجه  بیشتر به آبادان  شده  خبر افزایش صعودی و ادامه  دار رشد پی وی سی است .

اما پتروشيمي فرابورسي امروز در استانه قيمتهاي ۲۵۰۰ تومان شاهد عرضه اندك و رشد قيمتي  بود شپديس ميرود تا روز شنبه قيمتهاي بالاي ۲۵۰۰را فتح نمايد اين سهم پر پتانسيل همچنان با احتمال تعديل عايدي و رساند سود خود به سطح ۴۵۰ تومان مواجه ميباشد پس اين سهم ميتواند تا سطوح قيمتي ۲۷۰۰  تومان رشد نمايد این روز ها  خبر اخیر و همچنین خبر افزایش نرخ دلار هم  بر این  سهم  اثر بسزایی داشته است  .

اما پتروشيمي شازند كه  با افت قيمتي بسيار بالايي در كف قيمتي قرار دارد توانست امروز با صف خريد كوچكي مجددا به سطوح قيمتي بالاي ۴۰۰ تومان برود شاراك نيز پتانسيل رشد بسيار خوبي در اين گروه دارد و اهداف قيمتي ۴۵۰ و ۵۰۰ تومان را در بازه ميان مدت دنبال ميكند. در این  گروه  شنیده ها از اصفهان نیز حاکی از تعدیل مثبت  سهم  است و خارک  نیز با  شتاب به  سمت ۲۰۰۰۰ ریال در حرکت است  .

 

اژدهاي ساختماني برميخيزد

در بازار امروز اژدهاي ساختماني ها تازه به پرواز درامد از ماهها قبل ساختماني ها را اتش زير خاكستر معرفي كرديم و نويد امروز را داده بوديم روزي كه سهام ساختماني نيز جلودار بازار صعودي شده و در كانون توجه قرار بگيرند

امروز با تعديل عايدي و گزارش بساير مناسب باغميشه شاهد بازگشايي اين سهم با رشد ۲۲ درصدي بوديم باغميشه سود بسیار خوبي نصيب سهامداران خود كرد اين سهم همچنين افزايش سرمايه ۲۰۰ درصدي را در دستور كار دارد افزايش سرمايه اي كه باعث تحول در اين سهم خواهد شد

اما امروز بين المللي توسعه ساختمان سهم مورد توجه اين روزهاي ساختماني ها با شكست مقاومت ۳۲۰ توماني خود به سمت اهداف قيمتي ۳۶۰ تومان در حال حركت است . در اين سهم شنيده ميشود در سال ۹۱ ثاخت از طريق افزايش سود شركتهاي زير مجموعه جاي تعديل خوبي خواهد داشت. با  تعدیل ثباغ شرایط آ.س.پ  و ثاخت می تواند تحت تاثیر جدی قرار گیرد  و این دو سهم  شرایط مثبتی را  داشته  باشند . در نماد ثاخت  دو خبر وجود دارد که  فروش سهام  در نماد آ.س .پ و شناسایی سود  و همچنین افزایش سود  ثباغ  و تعدیل سو.د سال ۹۱ از مهم  ترین خبرهاست  . ثاخت  در بودجه خود سود  ثباغ  را ۷۹۵ ریال  و سود نقدی آن را ۷۱۵ ریال اعلام  داشته است  . این در حالی است که  سود  ثباع ۲۵۴  و سود نقدی آن ۱۲۷ تومان  است   که همین  موضوع  به تنهایی ۸۴ ریال  سود ثاخت  را افزایش می دهد و سود  این  شرکت  به بیش از ۹۳۰  ریال  می رسد .

اما امروز در اين گروه در نماد سرمايه گذاري ساختمان نيز شاهد عبور سهم از سطوح قيمتي ۱۵۰ تومان به همراه صف خريد بوديم وساخت كه به دليل رشد قيمتي سهام بانك اقتصاد نوين مورد توجه بازار قرار گرفته است اهداف قيمتي ۱۷۰ توماني را در پيش روي خود دارد

از طرف ديگر ثنوسا نيز با شكست مقاومت ۱۷۰ توماني خود ميرود تا به هدف نهايي خود يعني سطوح قيمتي ۱۹۰-۲۰۰ تومان برسد.

 

قنديها طاقت استراحت ندارند!!!

اما در بازار امروز قنديها ظاهرا خيال استراحت ندارند گزارش مناسب قند هگمتان و تعديل عايدي باز هم اميد بالايي را براي تعديل عايدي در ساير نمادها زنده كرده است ظاهرا قطار قنديها خيال توقف ندارند

امروز در نماد قند اصفهان كه به نظر از رشد قيمت شكر با تعديل عايدي خوبي مواجه ميباشد و در عين حال كمترين نسبت پي بر اي را در گروه خود دارد امروز شاهد تشكيل صف خريد در اين نماد قندي بوديم قند اصفهان در صورت عبور از مقاومت ۱۲۰۰ توماني هدف قيمتي ۱۴۰۰ تومان را پيش رو خواهد داشت

اما قند نيشابور امروز با حمايت سهامداران حقوقي خود بيش از ۶ درصد از سهام خود را مورد معامله قرار داد و در اواخر وقت تا نزديكي صف خريد نيز پيش رفت بر روي قنيشا سهامداران حقيقي بسياري فعال ميباشند سهمي كه به نظر براي سال ۹۱ جاي تعديل عايدي و اعلام سود ۵۰ توماني را داشته باشد

اما امروز قند ثابت خراسان با عبور از مقاومت ۲۰۰ توماني خود ميرود تا به هدف قيمتي ۲۵۰ توماني خود برسد قثابت اين روزها كه با فروش ساختمان دفتر مركزي خود به سود خوبي رسيده است شنيده ميشود براي سال ۹۱ نيز به دلي رشد قيمت فروش محصولات قصد تعديل سود خود را به ميزان  ۲۰ تومان به ازاي هر سهم را دارد

صف طولانی صدرا در انتظار خبر جدید!

در بازار امروز اما تجهيزاتيها از همان ابتدا راه خود را يافتند امروز تجهيزاتيها با عبور از مقاومتهاي خود جاي رشد قيمتي ۱۰ درصدي را براي خود هموار ساختند شايد اخبار مناسب در روند امروز سهام اين گروه بي تاثير نبوده باشد

اخباري كه به خصوص در صدرا حسابي تحرك ايجاد كرد در صدرا سفر اعتصام مدير عامل شركت به هند براي تامين مواد اوليه و پيگيري وصول مطالبت از اخبار مثبت اين سهم محسوب ميشود از طرفي توجه ويژه وزير نفت به گسترش و توسعه پارس جنوبي نيز باعث ادامه يافتن روند صعودي در سهام اين گروه شده است

صدرا براي فردا در صورت عبور از سطوح قيمتي ۲۴۰ تومان ميتواند اهداف قيمتي ۲۶۰-۲۷۰ تومان را براي خود رقم بزند سطوحي كه به نظر ميرسد شاهد شدت گرفتن عرضه ها در اين نماد باشيم

اما امروز فاراك نيز با پشت سر گذاشتن مقاومت ۲۰۰ توماني خود به سوي هدف قيمتي ۲۲۰ توماني در حال حركت ميباشد فاراك كه اين روزها مورد حمايت بيشتري از سوي سهامداران حقوقي خود ميباشد و از طرفي سهام شناور كمي نيز در بازار دارد ميتواند حتي به قيمتهاي ۲۴۰ تومان نيز در صورت شكست مقاومت ۲۲۰ توماني فكر كند

امروز فروشنده حقوقي بود كه روند فاذر را تحت تاثیر قرار دادند  اين روزها سبد مشترك بانك پارسيان فروشنده و عرضه كننده سنگين سهام فاذر در بازار مانع رشد قيمتي سهام اين شركت شده است و سهام فاذر را به نوعي زمينگير كرده است امروز فاذر همجچنان نتوانست از سد مقاومت ۲۸۰ توماني خود عبور نمايد و در قيمتهاي بالاي ۲۷۰ تومان گير افتاده است شايد در روزهاي اتي با فروش و اتمام سهام اين حقوقي شاهد در پيش گرفتن روند صعودي در فاذر باشيم. البته  باز هم  تاکید می شود که هر سه این  شرکت ها با روند  صدرا  گروه خورده  اند که  امروز بخشی از خبرهای این سهم در سایت اطلاع  رسانی شد .

در گوشه کنار بازار چه خبر بود … 

دراین  روز های داغ  پیامک  بازی  و روز های عید سهم  مخابرات  بیش از ۴۰۰  میلیون  اس ام اس بود که  این  خبر به  او  کمک  کرد تا  امروز صف خرید باشد  و در رشد شاخص اثر بسزایی داشته  باشد سهمی که در محدوده ۳۲۵۰  ریال قرار گرفت .

امروز گروه فلزات  روز خوبی نداشت و سنگ  آهنی ها  هم  به واسطه  کاهش بیلت منفی بودند . در بازار امروز فولاد در محدوده ۳۲۰۰  دست پا  زد و در نهایت  با  بیش از ۱۴ میلیون  معامله  بازهم  منتظر دوشنبه های بورس کالاست . خبرها از احتمال  فروش بخشی از سهام فولاد هرمزگان  به  صبا تامین  و خرید اکسین  به  جای آن خبر مهمی برای فولاد است .همچنین  شنیده  شده بخشی از دارایی های ثابت  و سهام  شرکت  نیز در مسیر فروش قرار دارد .  از سوی دیگر سود  ۴۵۰  ریالی شرکت نیز در بازار جدی شده است . دوشنبه نیز بورس کالا  روز حساسی را در پیش دارد . در حال حاضر فولاد  تحت تاثیر کاهش قیمت جهانی بیلت منفی است  اما می توان  انتظار داشت که در قیمت های ۳۱۰۰ و ۳۰۵۰  ریال  محدوده مناسبی برای خرید  کوتاه مدت ها در این  سهم  باشد . اما در کنار او  فاسمین  هم منفی بود  که  بازهم  قیمت های ۱۰۵۰  و ۱۰۷۰  تومان  برای او  کف قیمتی محسوب می شود .

در بازار امروز خبر قرار داد بیمه دی نصف و نیمه تکذیب  شد که  احتمالاً فردا در عرضه این  سهم موثر خواهد بود . البته  تجربه  روز های اخیر نشان  داده  اخباری که  تکذیب می شوند  عین  واقعیت  هستند!!!

اما  یکی از خبرهای مهم  امروز بازار خبر فروش سهام  پارسیان توسط زیر مجموعه های ایران  خودرو  دیزل بود . با خبر فروش سهام  پارسیان توسط شرکت های محور خودرو ، چرخشگر و ایران خودرو  دیزل  و برخی زیر مجموعه ها  تحرک جدیدی دراین گروه آغاز شده است . گفته می شود ایران  خودرو  دیزل حدود ۲۳۴ هزار سهم و شرکت ها زیر مجموعه  او ۱۳۹ میلیون  سهم  را  به  فروش رسانده  که با  توجه  به  قیمت  تمام  شده  زیر ۹۰ تومانی بر این  محموعه ها سود خوبی را کسب کرده اند . ایدم و گواه دیگر شرکت هایی هستند که  از فروشنده های سهام پارسیان  بوده اند  که  باعث  خواهند  شد سود ایران  خودرو  و خگستر نیز تحت تاثیر مثبت  قرار گیرد . در بازار شایعه شده است  که  احتمال  فروش سهام  توسط خگستر نیز در این  روز ها  وجود  دارد . و گویا ایران خودرو  نیز اقدام  به  عرضه  خواهد کرد  که این  اخبار بازار را  به  شدت  تحت تاثیر قرار داد .در نماد خاور پس از فروش سهام پارسیان  توسط او و زیر مجموعه ها ، سود  این  شرکت با  افزایش همراه  بوده  که از مبلغ ۴۸  ریال  به ۱۰۲ ریال  افزایش یافته است  که امید این شرکت همچنان  به  تحقق سود  غیر عملیاتی مجموعه است . امروز سهم در قیمت های ۸۵۹ ریال  تثبیت  شد  که نه  بالا  و نه  خیلی پایئن  است اما به نظر میرسد احتمال  سقوط تا  ۸۰۰ ریال  بیشتر است .

در بازار این روز ها  وبشهر همچنان  صف خرید است و خبری از تائید  یا تکذیب شایعات  نیست  . در حالی که  شنیده میشود این  سهم  با  کمک  برخی زیر مجموعه ها در حال اصلاح  پرتفوی خود  است گفته می شود  این مجموعه علاوه  بر فروش سهام  اقتصاد نوین گویا  قصد دارد  بخشی از شرکت  بهپاک  را نیز واگذار کند که این خبر با  قطعی شدن به  زودی بر شرکت های صنعتی بهشهر  و گروه  صنایع  بهشهر نیز موثر  خواهد بود .

اما در بازار امروز حق وتوکا نیز بازگشایی شد  که  خرید در قیمت های زیر ۸۰۰ ریال  برای سهم  و نوسان  گیری مناسب است .

اما در پایان  به  دو نماد  بزرگ  سرمایه گذاری بازار می رسیم که یکی امروز مثبت  دیگری در حال  فکر است  . وساپا  امروز با خبرها و شایعات حول خود مثبت  بود  و در محدوده ۳۰۰۰ ریال  معامله می شد . تا کنون  محوریت سهام دراین شرکت  بر فروش سهام  مس استوار بود اما  گویا  در برخی محافل نزدیک  به این  شرکت شنیده می شود  که  فروش سهام پارسیان  نیز باردیگر به  طور جدی مطرح  شده است  . به نظر میرسد که  قیمت های ۲۸۰۰ تا ۲۸۵۰  ریال  برای وساپا  چه در بازه  زمانی کوتاه  مدن و چه میان  مدت جالب توجه است  . در سوی دیگر غدیر قرار دارد  که همه  ی تیم  ساختمانی خود  را در صفوف خرید می بیند اما  هنوز ساکت است . در بازار این روز ها  خبرهای زیادی را از غدیر می شنویم  . خبرتعدیل مثبت این  شرکت  که گویا  به  زودی به  بازار اعلام می شود  . خرید سهام  شبریز، افزایش سود  نفت و گاز پارسیان ، خبر عرضه  احتمالی نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی خراسان  دربورس و فرابورس از جمله اخباری است که این  روز ها در بازار به  گوش میرسد  . اما  این  روز ها  سه خبر دیگر برای غدیر به  بازار رسیده  که می تواند  جالب توجه  باشد   که در ستون  شایعات  به آن پرداخته  شد . به نظر میرسد که  قیمت های ۳۹۰۰ تا ۳۹۵۰  ریال  محدوده خوبی برای نوسان  ۵ الی ۶%  و بهتر از ان  بازه  زمانی میان مدت است  . سهمی که  احتمالاًفردا  و به  طور کلی هفته  بعد خودنمایی بیشتری  خواهد داشت  .

+ نوشته شده توسط در شنبه دوازدهم شهریور ۱۳۹۰ و ساعت 22:6 |